Zbliża się premiera najnowszej konsoli PlayStation5

Jeszcze w roku 2019 miały paść obietnice, że w roku aktualnym Sony ma zamiar pokazać światu swoje najnowsze dzieło - PlayStation5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu ceniona jest ostatnia konsola i nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią miało osłabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli nowej generacji, a fani niecierpliwie czekają.

Nowe zastosowania technologiczne w PlayStation 5

Japońska marka Sony kilka razy udowadniała, iż okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz może zdziwić graczy. PS4 ustanowiła naprawdę wysoką poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko dzięki totalnie nowej jakości, której nigdy nie przedstawiła inna firma. Efekty graficzne, wysoce czułe DualShocki, gierki nowszej generacji - klienci bez wątpienia umieli docenić takie wszystkie atrakcje i dzięki temu na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą do gier wszech czasów.

Rzecz jasna premiera PS4 nie była pozbawiona kłopotów na początku - Japończycy chcieli podnieść wszelakie technologie (co faktycznie im się udało), lecz sama premiera i przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation4 wzbudziły mieszane emocje. Klientom, którzy byli obeznani ze świetną konsolą PS3, nie całkiem przypasowały chociażby pady, ponieważ na pierwszy rzut oka wydawało się, że są niezwykle niewygodne w użyciu. Na końcu pady mają nieco inny wygląd, ale problemem pozostawał premierowy wypust konsoli PlayStation4. Konsola się nadmiernie przegrzewała, sprzęt był w stanie też sam wyłączać się.

Rzecz jasna po zażaleniach klientów oraz aktualizacjach wprowadzanych na bieżąco, stało się jasne, że mimo wszystko Sony idzie w dobrym kierunku, a sama konsola do gier dostała łatkę bestsellera. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele osób wspomina bardzo ciepło.

A czy PlayStation5 się okaże podobnym sukcesem?

Najprawdopodobniej każdy gracz czy też pasjonat technologicznych ciekawostek niecierpliwie oczekuje na ukazanie się nowej konsoli do gier. Sony zapowiedziało, że gry znane z PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (lecz nie będzie to działało w drugą stronę, co wielu osobom się nie spodobało). Mamy już pierwsze informacje o kłopotach z pre orderami - mówią, że Sony nie może się wyrobić z produkowaniem, jednak nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko złośliwe hejty. W Internecie pojawiają się następne informacje także o tym, iż PlayStation5 posiada rzekomo kłopoty z jakością 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku pewne nie jest, co jest prawdą. Wszystko wyjdzie na jaw w chwili premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada tego roku.

Zostaw komentarz