Wiadomości

Walczenie przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić raptem parę dni temu.Z tego właśnie względu powinno się nabrać kilka refleksji nawiązujących do sporego problemu, który daje o sobie znać na terenie całego kraju. Mowa tu oczywiście o smogu, który z pewnością potrafi być dla całej cywilizacji naprawdę bez granic katastrofalny. Nagromadzone toksyny, które wdychamy w sumie każdego jednego dnia, mają bez żadnych wątpliwości związek z nieustannym rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już mniej więcej rok. Definitywnie warto regularnie uświadamiać czym jest zatrucie powietrza a także jakimi metodami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Raptem w kilku stacjach telewizyjnych, z okazji Dnia Czystego Powietrza poruszony został ten właśnie temat. Należy przede wszystkim być świadomym tego, że dzisiaj w naszym kraju zaczął się sezon grzewczy, a razem z nim powrócił także problem smogu. Ergonomiczne a także skuteczne ogrzewanie mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie zatruciu środowiska. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego napomknął dodatkowo, że połowę smogu w naszym kraju wyrabiamy sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie wyeliminujemy kotłów zanieczyszczających środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego kłopotu.


A ponadto, w walkę z zanieczyszczonym środowiskiem przyłączył się również Zespołów Elektrociepłowni PAK. Wyrabiana przez tę spółkę energia, za ok. dziesięć lat okaże się zeroemisyjna, jak orzekł Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę również fakt, iż, że problem ze smogiem i z COVID można ze sobą wyraźnie połączyć. Plaga SARS-CoV-2 rozpoczęła się w obszarach o ogromnie wysokiej degradacji środowiska, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


Jeśli chodzi o smog bez żadnych wątpliwości należy też być świadomym tego, co w zasadzie jest pierwszorzędną tego przyczyną. Zatem jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu mnóstwa niekorzystnych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, dioksyny, a więc związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby metale ciężkie. Znajomość tych wszystkich właściwości jest bardzo istotna, przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie oraz zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Niezależne media
Niezależne media

Fachowe pisanie witryn
Fachowe pisanie witryn

Wakacje w Covid
Wakacje w Covid

Zostaw komentarz