Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją poprzez względy prawne. Tego roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga ogromne tłumy fanów muzyki i magicznego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego szybki rozwój miało wpływ zarówno rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz liczba osób zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba „woodstockowiczów” waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Jednak festiwalowicze cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi ludźmi, poddać się medytacji czy zgłębiać wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i cudowne momenty na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock za rok!

Zostaw komentarz