Wiadomości

Od zeszłego czwartku w kraju trwają demonstracje kobiet w sprawie aborcji

W aż 80 miastach w Polsce oraz w 20 w innych krajach, na protest postanowiły ruszyć pełnoletnie kobiety, ale także i Panowie na równi z młodymi ludźmi, by oddać niezadowolenie w relacji do obwieszczenia Trybunału Konstytucyjnego względem możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek, w godzinach porannych, decyzją Trybunału, uprawnienie do aborcji w razie niepoprawnie rozwijającego się zarodka jest niezgodne z polską Konstytucją. Od tamtego momentu stale są protesty, mające na celu okazanie rozczarowania w tej idei. Strajkującym towarzyszą takie slogany jak "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Pojawiają się również różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo także "***** ***", z czego pod gwiazdkami skryto tekst, w śmiałym tonie karzący opuszczenia stanowisk przez partię rządzącą. Tak samo młodzi ludzie, ale też starsi obywatele udali się na ulice w miastach, aby wyrazić swoją jedność z manifestującymi Paniami, które pozbawiono prawa do decydowania przez rządowy wyrok. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w Polsce i Polonia za granicą ma na celu zaznaczyć, iż taka decyzja nie powinna zostać wdrożona i wypowiedzieć sprzeciw dla ideologii aktualnie panującego rządu.

Skala protestów jest kolosalna

W pierwszych kilku dniach na protest przybyło całe mnóstwo osób, najczęściej pełnych oburzenia Pań. W licznych miejscowościach, manifestujących były tysiące, oprócz tego i w stosunkowo niewielkich miastach społeczność okazywała sprzeciw, pojawiając się pod urzędami miejskimi oraz wybierając się na "spacery". Na demonstracjach wykrzykiwanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, natomiast na afiszach da się znaleźć różne napisy i rysunki, jak np. "Moje ciało, mój wybór" albo No women, no kraj. Jednak głównym symbolem, który widać na każdym kroku, jest czerwony piorun. Ogrom celebrytów i internetowych osobistości albo dołącza do demonstracji, wkraczając na ulice miast, czy też rozpowszechnia posty w social mediach, dając wyraz swojemu wsparciu dla strajku. Reprezentanci Kościoła Katolickiego i partia, która aktualnie rządzi, którzy apelują o zrezygnowanie z demonstracji twierdzą, iż Strajk Kobiet to nic innego jak atak, którego celem jest zniszczenie Polski.

Zasadniczo w całej Polsce mniej więcej 400 tysięcy ludzi pojawiło się na ulicach w ponad 400 manifestacjach, jednakże najwięcej osób demonstrujących można było znaleźć w Warszawie. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin a także mnóstwo miast wojewódzkich zostały objęte manifestacjami. Strajki mają także swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także Norwegii i Australii. Na ulicach miast prawie każdego dnia można zaobserwować strajki, którym celem jest spór o prawa kobiet w naszym kraju. 30 października w piątek ma odbyć się największy protestów.

Zostaw komentarz